تبلیغات
وبلاگ تخصصی امنیت، شبکه، کامپیوتر و فناوری اطلاعات شرکت ایمن رایان پارسی فردا - فرق بین هاب و سوئیچ چیست ؟
چهارشنبه 1389/04/23  09:01 ق.ظ    ویرایش: - -

در داخل هاب , تمام پورتها به هم وصل هستند و تمام ایستگاههای کاری شبکه از طریق هاب به هم وصل بوده و دارای مسیر یکسان میباشند , که احتمال برخورد (Collision) پیش می آید. مسیر یکسان همچنین باعث میشود که وقتی 5 کامپیوتر با سرعت 100 Mbps به هاب متصل هستند , این 5 کامپیوتر سرعت 100 Mbps را به اشتراک بگذارند و پهنای باند 20 Mbps به هر کامپیوتر برسد .

همچنین وقتی یک پورت در هاب , دیتا فریم دریافت میکند ؛ این فریم را در تمام پورتهای هاب کپی میکند. این قابلیت باعث میشود وقتی ترافیک شبکه زیاد شد به طور جدی برخورد (Collision) پیش آید . 

در داخل یک سوئیچ , پورتها فقط توسط آدرسشان به هم متصل میشوند و در شبکه , سوئیچ وقتی که دو کامپیوتر می خواهند به هم دسترسی داشته باشند , فقط آن دو را به هم وصل می کند. هر پورت سوئیچ سرعت 100 Mbps دارای پهنای باند 100 Mbps است . یک سوئیچ آدرس MAC کامپیوتری که به آن متصل است را یاد میگیرد و وقتی که یک دیتا فریم را دریافت میکند , آن را با جدول MAC خود بررسی می کند . اگر سوئیچ آن را در جدول MAC خودش پیدا کرد , آن را مستقیماً به همان پورت میفرستد و به پورتهای دیگر نمیفرستد. اینها دلایلی است که در سوئیچ به ندرت برخورد (Collision) رخ میدهد.

   


نظرات()   

وبلاگ تخصصی امنیت، شبکه، کامپیوتر و فناوری اطلاعات شرکت ایمن رایان پارسی فردا

ایمن رایان پارسی فردا، تکنولوژی و فراتر از آن